Finále Fed cupu v Praze v O2 areně

Sobota 8. a neděle 9. listopadu 2014
FED CUP: Česko vede v O2 aréně v Praze nad Německem 2:0
Po prvním dni vedou české reprezentantky ve finále FED CUPu nad Německem 2:0. V úvodním zápase porazila Petra Kvitová Andreu Petkovič 6:2, 6:4. Ve druhém zápase zvýšila vedení českého týmu Lucie Šafářová, která porazila Angelique Kerber 6:4, 6:4.
Česko – Německo 3:1
Kvitová po urputném boji dokonala další triumf Češek ve Fed Cupu!

Téměř tři hodiny strávila Petra Kvitová v neděli na kurtu pražské O2 areny, ale stálo to za to. Česká jednička po velkém finálovém boji s Němkou Angelique Kerberovou nakonec získala pro Českou republiku klíčový třetí bod a celkově osmé prvenství v prestižním Fed Cupu. V historickém pořadí je Česko na druhém místě za USA (17 výher)! Na 3.místě je Austrálie (7 výher). Wimbledonská vítězka Kvitová se rvala jako lvice a svou soupeřku před zraky třinácti tisícovek natěšených diváků zdolala 7:6, 4:6 a 6:4. Závěrečnou čtyřhru Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou prohrály proti Sabine Lisické s Julií Görgesovou 4:6 a 3:6. Svěřenkyně kapitána Petra Pály získaly stříbrný pohár potřetí za čtyři roky.

Třetí triumf pro ČR
Tenistky vyhrály ženskou obdobu Davisova poháru poosmé, z toho potřetí pro Česko. Navázaly na triumfy z let 1975, 1983, 1984, 1985, 1988, 2011 a 2012. Předloni slavily titul právě v O2 areně po výhře nad Srbskem.
V letošním ročníku Češky vyhrály v prvním kole nad Španělskem v chladné Seville, kde se dohrávalo až v pondělí, a v Ostravě pak porazily Itálii. Na titulu se vedle finálové čtveřice podílely i Klára Koukalová a Barbora Záhlavová-Strýcová.

Zanechte komentář

Abyste mohl komentovat, musíte se přihlásit.